Özel Kadirli Anavarza Anadolu Sağlık Meslek Lisesi
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
YARIYIL MSJI
YARIYIL MSJI "GÜLERKEN KAYBETTİKLERİMİZİ
AĞLAYARAK BULAMAYIZ"
Bu söz çok hoşuma gitti. Yarıyıl mesajımızda bunu paylaşayım dedim. Çünkü çocuklarımız şu anda gülerek kaybetme döneminde ve bunun farkında bile değiller.
Değerli Veliler;
2014-2015 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini 23 Ocak itibarıyla bitirmiş bulunuyoruz. Öğrenciler ve veliler heyecanla karnelerini bekliyorlar. Bu karneler sadece öğrencilere değil öğretmenlere ve velilere de aittir. Öğrencilerimizin eksiklerini kaybettiklerini nasıl yerine koyabileceğimiz konusunda onlara rehberlik etmek bizlerin görevidir. Çocuklarımızdan beklentilerimiz çocuklarımızın kapasitesi oranında olmalıdır. Ancak bunları yaparken öğrencilerimizin erdemli, onurlu, kendine ve insanlığa faydalı bireyler olmaları konusunda yönlendirmeler yapmalıyız.

Değerli Velilerimiz;
Kullanma klavuzu olmadan kullandığımız tek varlığımız çocuklarımızdır. Onların yaz-boz tahtası olmasına müsaade etmeyelim.
Çocuğumuza öğüt vermek yerine örnek olalım. Onların her zaman yanında olalım. Fakat nerelerde yanında olacağımızı bildirelim ve bu konuda dik duralım. Kurallarımızdan ve prensiplerimizden taviz vermeyelim. Çünkü çocuğumuza hayatı hazır bir reçete olarak sunamayız. Elbette ki herkes kendince çocuklarından bazı şeyler bekler. Ama olmuyor. Onların varlıkları bizler için çok büyük bir hediyedir. Bu hediyenin değerini hiçbir şeyle ölçemeyiz.

Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklar;
Sizleri çalışan, çalışmayan, ince, uzun ve benzeri özelliklerinizle ayırt etmiyoruz. Herşeyden önce sizlerin varlığına sizleri yaradandan ötürü saygı duyuyoruz. Unutmayın ki zaman çok değerli. Bakın 1.dönem bitti. Geriye dönüp baktığınızda artılarınızı ve eksiklerinizi sizler belirleyin. Bu hayat sizin. Yaşamı güzelleştirecek olan sizlersiniz. Doğrularınızı saymayın gençler. Yanlışlarınızı sayın ve kaçını düzelttiğinizi sayın. Mutsuz olmak için değil, mutlu olmak için sebepler sıralayın. Sorun olmak için değil sorunsuz bir yaşam sürmek için çabalayın.

Sevgili Gençler;
Hayatta en büyük amacınız hedeflerinize ulaşmak olsun. Hedeflerinize ulaşırken yolunuza çıkan engelleri aşın; ama kimseyi ezmeyin, üzmeyin. Önce kendinize güvenin ve bir yerlere bileğinizin hakkıyla gelin.Hiç bir rüzgar sizi yıkmasın, hiç bir fırtınada umuda yolculuk yapan geminiz alabora olmasın.

Şartlarınız ne olursa olsun gönlünüz hoş olsun. Kanatlarınıza rüzgar değsin, ardınıza bakmadan uçun...

Her şey gönlünüzce olsun...
Okul Müdürü
Soncan TEKSİN
DUYURU
Okul Haberleri2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EBELİK VE HEMŞİRELİK KAYITLARIMIZ VE NAKİL İŞLEMLERİ DEVAM ETMEKTEDİR.

KONTEJYANIMIZ SINIRLIDIR.
SORUMLULUK
Yurttaslik bilinci dahilinde çeşitli toplumsal projelere destek veriyor, okulumuz çevresindeki ve diger vatandaslarimiza karsi sorumluluklarimizi yerine getirmek amaciyla çalismalarimizi sürdürüyoruz.
Birçok konunun yani sira ,sağlik meslek lisesi olmamizdan dolayi ağirlikli olarak,sağlik konusuna yönelik çalişmalarimiz devam etmektedir.
Etrafimiza katkida bulunuyor, kendi gelişimimizi, toplumun gelişimi ile eşdeger tutuyoruz.
Bu anlamda;

ÇEVREYE DUYARLI UYGULAMALAR
Özel Kadirli Anavarza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , çevreye karşi sotumluluklarinin bilincinde olan bir kuruluş olarak her zaman , gelecek nesillere yaşanabilir , temiz bir çevre birakmayi amaçlamistir.Kaynak kullanimini fayda saglayacak düzeyde tutup , tüketim metotlarindaki degisikliklerle atiklarin çevreye verdiği zarari mümkün olduğunca azaltmak ve üretim ve kullanim sürecinde daha az olumsuz etkiye sahip, geri dönusümu olan ürünleri öncelikli olarak tercih etmek çevre konusundaki prensibidir.

Örneğin; koridorlarin aydinlatilmasi hareket sensorleriyle sağlanmaktadir.Geri donüşüme destek vermek için okulumuzda geri dönüşüm kutularinin bulunmasi.

DÜŞÜNEBİLEN ÇOCUKLAR:

Öğrencilerin özgünce düşünebilmelerini sağlamak, onlara sağlam bir alt yapi hazirlamak için okulumuzda kulüp faaliyetlerine gereken önem verilmektedir.

FARKINDALIK:

Farkindalik, insanlarin, çevrelerine karşi duyarliliğini ve farkindaliliğini arttirmayi amaç edinir. Bu konuda Kardeş Okul projesi uygulamaya geçirilerek farkindalik ve dayanişma arttirilmak istenmektedir.

ÇEVRE DUYARLILIĞI:

Özel Kadirli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak amacimiz okulumuz ve çevresinde geri dönüşüme destek vermek ve ağaçlandirma çalismalarina katilarak çevre bilincini geliştirmektir.

SAGLIGA YÖNELİK ETKİNLİKLER:

Özel Kadirli Anavarza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğretmenlerinin bilgi birikimini tüm ögrencilerine aktarmaya çalişmaktadir. Bu doğrultuda farkli konumlarda sağlik ile ilgili bir cok bilgilendirme semineri okulumuzda yapilmaktadir.ihtiyaç olmasi durumunda ise diğer okullara ve kuruluşlara gönüllü olarak destek vermeye hazirdir.
KPSS
kpss HABERLERİÖSYM-KPSS Tercih Kılavuzu ve Boş kadrolar (2014/2 KPSS Memur Yerleştirme Başvurusu)


ÖSYM-KPSS Tercih Kılavuzu ve Boş kadrolar (2014/2 KPSS Memur Yerleştirme Başvurusu)


ÖSYM-KPSS Memur Adayları tercihlerini 17-26 Kasım arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapacakÖSYM Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan, 17-26 Kasım'da tercih alınacak. Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapacak. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2014/2 tercih kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alıyor. Kılavuz, tercih süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak. Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için 5-6 Temmuz 2014 ve 27-28 Eylül 2014'te yapılmış olan KPSS lisans ve ortaöğretim veya ön lisans oturumlarından birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor.

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak. Ancak Danıştay 12. Daire Başkanlığının 27 Haziran 2013 tarihli kararı gereğince teknik hizmetler ve sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıflarına dahil adayların ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolara (tekniker, teknisyen, hemşire, ebe, sağlık memuru, sağlık teknisyeni, sağlık teknikeri gibi kadrolara) başvurmak istedikleri takdirde, KPSS tercih işlemlerinde en üst öğrenim düzeyinden KPSS'ye girerek elde etmiş oldukları puanları ile alt öğrenim düzey(ler)indeki kadrolara başvuru yapabilecek.


Adaylar tercihlerini 17-26 Kasım arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacak. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Tercih süresi uzatılmayacak. KPSS-2014/2 tercih kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor. Adayların eğitim bilgileri, ÖSYM aday işlemleri sisteminde (ais.osym.gov.tr) adaya ait kayıt bilgilerinde yer alıyor. Tercih işlemlerinde ve yerleştirmede, ÖSYM tarafından bu bilgiler kullanılacak. Adayların ais.osym.gov.tr adresinden eğitim bilgilerini kontrol ederek tercihlerini yapmaları gerekiyor.


2014/2 KPSS TERCİH BİLGİ SİSTEMİAyrıca adaylar www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden de 2014/2 KPSS Tercih Bilgi Sistemi programına erişebiliyor.

BOŞ KADROLAR


ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuz göre adayların kendilerine uygun kadro ve pozisyonları tercihinden sonra en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirmelerin yapılacağı belirtildi.

Bu kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarına göre dağılımı şu şekilde;

-190 sayılı KHK'ya tabi kurumlar (Üniversiteler hariç) 4.184 adet,

-Üniversiteler 138 adet,

-Kamu İktisadi Teşebbüsleri 745 adet,

Öğrenim bazında kadro pozisyonları ise şu şekilde;

Ortaöğretim 582 adet

Önlisans 770 adet

Lisans 3715 adet

Adaylar, aynı düzeyde birden fazla ortaöğretim, ön lisans, lisans eğitim bilgisinin ÖSYM aday işlemleri sistemine kaydını sağlayabilecek. Aynı öğrenim düzeyinde birden fazla diplomaya sahip adaylar, aynı anda her iki diplomalarında yazan program veya alanlarına (sistemde kayıtlı bilgileri doğrultusunda) yönelik tercih yapabilecek. Aday işlemleri sisteminde (ais.osym.gov.tr) eğitim bilgileri eksik veya hatalı olan adaylar ile Danıştay 12. Daire Başkanlığının kararı gereğince alt öğrenim düzeyindeki kadrolardan tercih yapabilecek durumda olanlardan, aday işlemleri sisteminde alt öğrenim düzeyine ilişkin eğitim bilgisi yer almayanlar, 17-26 Kasım'da (26 Kasım saat 16.00'ya kadar) ÖSYM sınav koordinatörlüklerinden bu bilgilerinin sisteme kaydını yaptırabilecek. Tercih işlemleri için aday tarafından ÖSYM'ye gönderilen mezuniyet veya öğrenim durumu belgeleri işleme alınmayacak. Sadece, ÖSYM koordinatörlükleri tarafından eğitim bilgilerine ilişkin yapılacak güncellemeler, 2014/2 KPSS tercih/yerleştirme işlemi için geçerli olacak.

KPSS tercih işlemleri nasıl yapılacak?


Adaylar için yalnizca puanlar yeterli değildir. Seçenek yaparken önemli olan sıralamadır. Sıralama iki şekilde yapılır. Branş bazında sıralama ve genel sıralama olarak ikiye ayrılan bu sıralama, seçenek edeceğiniz kadroya göre ehemmiyet taşır.

-Tercih Kodu Nedir?
Lisans düzeyinde KPSS'ye giren her adayın kendi bölümü için belirlenen 4 haneli rakamdan oluşan bir seçenek kodu vardır. Seçenek klavuzunda adaylar, kendi seçenek kodunun bulunduğu kadroları seçenek edeceklerdir.


-4001 Kodu Nedir?
Bu seçenek kodu, kısım ayrımı olmaksızın tüm lisans mezunlarının seçenek yapabileceği kadroları gösterir. Her sahadan seçenek yapıldığı için genel olarak yüksek puanla kapatır.


-Kaç çeşit KPSS sıralaması vardır?
Genel sıralama ve branş sıralaması olarak ikiye ayrılan sıralamalar, seçenek yaparken ehemmiyet kazanır. Genel sıralama; adayın kendi meydanından olan ya da olmayan herkesin sıralandığı sıralamadır.

-Branş sıralaması; adayın yalnizca kendi bölümünden olanlar baz alınarak oluşturulmuş sıralamadır.

-4001 kodu bulunan kadroları seçenek edecek olan adaylar, genel sıralamadaki yerini kullanırlar.

Lisans (4 yıllık) adayları 5 Temmuz'da, 2014 yılı KPSS'ye girdiler. Önlisans (2 yıllık) ve lise mezunları ise geçtiğimiz haftasonu 27-28 Eylül'de KPSS'ye girdiler. Bu sınav sonuçlarının da dün itibariyle açıklandı. Bundan sonra sıra artık puanları kullanarak meslek sahibi olmak için tercih yapacaklar...

Bu merkezi alımda hangi kurumlar yer alacak?
Bu belli ve sabit bir bilgi değildir. her merkezi alımda farklı kurumlar, farklı sayılar ve farklı unvanlara yerleştirme yapılmaktadır. Bir yerleştirmede kontenjan isteyen kurum bir sonrakinde istemeyebilir. Ama genel olarak bakanlıkların merkez ve taşra teşkilatlarına, belediyelere, il özel idarelerine, üniversitelere, KİT'lere ve diğer kamu kurumlarına yerleştirme yapılmaktadır.
2014 KPSS Puanı ile ilk merkezi Yerleştirme Ne Zaman Yapılacak

Lisans (4 yıllık) adayları 5 Temmuz'da, 2014 yılı KPSS'ye girdiler. Önlisans (2 yıllık) ve lise mezunları ise geçtiğimiz haftasonu 27-28 Eylül'de KPSS'ye girdiler. Bu sınav sonuçlarının da bayram öncesinde açıklanmasını bekliyoruz. Bundan sonra sıra artık puanları kullanarak meslek sahibi olmak.ÖZLÜ SÖZLER KÖŞESİ
ÖZLÜ SÖZLER"İKİ NİMET VARDIR Kİ,
İNSANLARIN ÇOĞU ONLARIN KIYMETİNİ
HAKKIYLA TAKDİR EDEMEZLER;
ONLARDAN BİRİ SIHHAT,
DİĞERİDE BOŞ VAKİTTİR..."

HZ.MUHAMMED
ÖĞRETMEN ARANIYOR
ACİLLL!!!Okulumuzda çalışacak felsefe grubu öğretmeni, formasyonu olan matematik öğretmeni ve yüksek hemşirelik bölümü mezunu öğretmenlere ihtiyaç vardır.

İLETİŞİM: 0 328 718 74 74 FAX: 0 328 718 74 84

ADRES: Ş.Kansu Küçük Ateş Mahallesi Kırcaali cad. No:40 Kadirli/OSMANİYE
HATIRLATMA!!!
Sayın Veli;Öğrencilerinizin devamsızlık ve sınav bilgilerini gününde öğrenebilmek için cep telefonunuzun kısa msj kısmına öğrencinin TC KİMLİK NUMARASINI yazarak 8383'e gönderirseniz msj ile bilgilendirilirsiniz.

Bayram MSJı
Küskünlerin barıştığı, sevenlerin biraraya geldiği, rahmetle ve şefkatle dolu günlerin en değerlilerinden olan
Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun
.
10.SINIF VELİLERİNE TEŞEKKÜR MSJ
10.SINIF VELİLERİNE TEŞEKKÜR MESAJI
Kayıtlarınızı yenileyip yola bizlerle beraber devam ettiğiniz için teşekkür ederiz.
2013-2014 Eğitim - Öğretim yılında Özel Kadirli Anavarza Sağlık Meslek Lisesi olarak bizlerde siz değerli velilerimizle beraber olmaktan dolayı son derece mutluyuz.
Sizler ve çocuklarınız buna değersiniz.
Soncan TEKSİN
Okul Müdürü

ÖSYS
ösysÖSYS
MESLEK LİSESİ MEZUNU ADAYLAR MESLEK YÜKSEK OKULLARI VE AÇIKOĞRETİM ÖNLİSANS PROGRAMLARINA SINAVSIZ GEÇİŞ İLE YERLEŞEBİLİRLER.
1. HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ MEZUNLARININ SINAVSIZ GEÇİŞ YAPABİLECEĞİ ALANLAR(2 YILLIK)
 Diyaliz
 Elektronörofizyoloji
 Evde Hasta Bakımı
 Fizyoterapi
 İş ve Uğraşı Terapisi
 İlk ve acil yardım
 Laborant ve Veteriner Sağlık
 Laboratuar Teknolojisi
 Patoloji Laboratuvar Teknikleri
 Perfüzyon Teknikleri
 Sağlık Kurumları İşletmeciliği
 Tıbbi Laboratuvar Teknikleri
 Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama
 Yaşlı Bakımı
Anavarza'da Karne Heyecanı
Okul Haberleri201202013 Eğitim -Öğretim yılı 1.kanaat dönemi karnelerimiz, Sayın Kaymakamımız Necip ÇAKMAK ve Milli Eğitim müdürü Mutlu CANBOLAT tarafından verildi.